RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Polański i Starski znowu razem

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Po "Pianiście" i "Oliverze Twiście" oscarowy duet - Roman Polański i Allan Starski - znów razem. Pod koniec sierpnia ruszą zdjęcia do superprodukcji "Pompeje" o zagładzie miasta, zniszczonego przez wybuch Wezuwiusza.

Zdjęcia nie będą jednak kręcone we Włoszech. Ostatecznie będziemy robili ten film w Hiszpanii, gdzie jest świetne studio nowe. Część akcji dzieje się w portach, dlatego musimy mieć dostęp do morza. Najgroźniejsze elementy całej scenografii, to Wezuwiusz, który zniszczył Pompeje. Pewnie duża cześć z tego będzie komputerowo robiona, ale trzeba go osadzić wśród innych wzgórz, a takie wzgórza są właśnie w okolicach Alicante w Hiszpanii - tak o najdroższej produkcji Romana Polańskiego za 130 milionów dolarów opowiadał RMF FM Alan Starski.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: