RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Polacy zostali ranni w Iraku

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Trzech polskich żołnierzy i tłumacz zostało rannych w Iraku, kiedy w pobliżu przejeżdżającego konwoju eksplodowała bomba. Do wybuchu doszło w Diwaniji 180 kilometrów od Bagdadu. Informację tę potwierdził RMF rzecznik MON Piotr Paszkowski.

O godzinie 8:45 w centrum miasta, w rejonie ronda miał miejsce wybuch miny-pułapki obok polskiego patrolu żandarmerii, jadącego na planowaną kontrolę posterunku policji irackiej - dodał Paszkowski. Obrażenia żołnierzy nie są poważne. W tej chwili przebywają w ambulatorium.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: