RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Polacy chcą parytetu dla kobiet na listach wyborczych

Publikacja: Piątek, 10 lipca (06:44) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Większość Polaków jest za parytetem dla kobiet na listach wyborczych - wynika z sondażu "Gazety Wyborczej". Inicjatywę czerwcowego Kongresu Kobiet Polskich, by partie oddawały połowę miejsc na listach wyborczych do Sejmu, PE i samorządów, poparło 61 procent badanych. Przeciw było jedynie 27 procent. Za rozwiązaniem opowiedziało się 70 procent ankietowanych kobiet i 52 procent mężczyzn.

Co ciekawe, za parytetem opowiada się więcej osób z wykształceniem podstawowym (72 procent) i zawodowym (63 procent) niż średnim (59 procent) czy wyższym (42 procent). Również na wsi hasło parytet budzi entuzjazm większy (64 procent) niż w dużych miastach (57 procent).

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: