Ta kwestia została omówiona przez polskiego dowódcę i amerykańskiego komandora. Polacy zostaną rozlokowani we wschodnim sektorze w jednej prowincji - poinformował generał Mc Neill.
Ze względów bezpieczeństwa naszych żołnierzy, generał McNeill nie mogł potwierdzić, w jakim regionie mieliby stacjonować wojskowi. Bardzo prawdopodobne, że tysiąc sześciuset polskich żołnierzy zostanie zgrupowanych w prowincji Paktika położonej na południe od Kabulu.
Obecnie Polacy stacjonują w bazach na terenie kilku prowincji. Odpowiadają za bezpieczeństwo w swoich rejonach oraz szkolenie afgańskich żołnierzy i policjantów.