Południowo-wschodnia Polska to teren, gdzie najwięcej jest niedożywionych dzieci. W największym mieście regionu, Lublinie, jest 3,5 tysiąca dzieci, które chodziłyby głodne gdyby nie pomoc społeczna czy też właśnie tego typu akcje. Potrzebna jest więc każda ilość żywności.
Zwłaszcza że dzieci potrzebujących pomocy jest coraz więcej – w ciągu roku liczba uczniów korzystających z dożywiania w szkole zwiększyła się o 10 procent. Tyle że w weekend szkolne stołówki są zamknięte.
Dzięki ofiarności darczyńców podczas trzech dotychczasowych edycji akcji „Podziel się posiłkiem” dzieci w całej Polsce dostały ponad 2 miliony posiłków. Akcja będzie kontynuowana także w innych miastach.