RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Podlaskie: Pożar kolejowej cysterny z gazem

Publikacja: Czwartek, 15 marca (19:01) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

W zakładzie Naftobaza koło Narewki na Podlasiu doszło do pożaru kolejowej cysterny z gazem. Chmura gazu propan-butan, która ulatniała się przez nieszczelny zawór, zapaliła się od ognia z ogniska na placu zakładowym.

Pożar na szczęście udało się ugasić. Nie wiadomo jeszcze, ile gazu się spaliło i jakie są straty materialne. W cysternie było 40 ton gazu.

Jak poinformował rzecznik podlaskiej straży granicznej, co najmniej kilka godzin potrwa akcja schładzania cysterny.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: