RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Pod koniec maja ruszy proces o odszkodowanie za powódź

Publikacja: Czwartek, 31 marca (13:30) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

20 maja w krakowskim sądzie zacznie się proces o odszkodowanie za zniszczenia po ubiegłorocznej powodzi. Pozew zbiorowy przeciwko Skarbowi Państwa złożyło 17 mieszkańców Sandomierza. Według nich, Wisła, która przerwała wały naraziła ich na szkody w wysokości prawie 9 mln zł.

Do sądu wpłynęły już wszystkie dokumenty i opinie potrzebne do tego, żeby proces ruszył. O pierwszej rozprawie zostało poinformowanych kilkanaście instytucji, które mogą odpowiadać za zaniedbania, które doprowadziły do zalania prawobrzeżnej części Sandomierza.

Źródło: RMF FM FB
Dalsza część artykułu pod materiałem video: