RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Początek wojny o kasyna

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Resort finansów wydał już cztery pierwsze koncesje na kasyna. Do końca 2015 r. z rynku znikną salony gry oraz automaty o niskich wygranych. Legalnie będzie można grać tylko w kasynach - informuje "Puls Biznesu". O tę część hazardowego rynku toczy się teraz walka.

Ministerstwo wydało koncesje na kasyna w Katowicach, Lublinie, Toruniu i Bydgoszczy. Jedną otrzymała firma Casinos Poland, trzy przypadły Zjednoczonym Przedsiębiorstwom Rozrywkowym (ZPR). Ta właśnie ostatnia grupa jest najbardziej zainteresowana kasynowym imperium. Na 25 wolnych lokalizacji ZPR zainteresowane są aż 23. Podmioty z tej grupy złożyły jedenaście z czternastu będących już w Ministerstwie Finansów wniosków o nowe kasyna.

Pozostałe trzy złożyły: kontrolowana przez państwo spółka Casinos Poland i estońskie Olympic Casino, w którym 20 proc. udziałów ma syn jednego z bohaterów afery hazardowej Ryszarda Sobiesiaka - czytamy w gazecie.

Źródło: RMF24-PAP FB
Dalsza część artykułu pod materiałem video: