RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Pociąg połączy obie Koree

Publikacja: Sobota, 13 maja (07:05) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Po ponad pół wieku ruszyć ma połączenie kolejowe między obiema Koreami. Władze w Seulu i Phenianie uzgodniły, że jeszcze w tym miesiącu przeprowadzone zostaną testy linii kolejowej, łączącej oba kraje.

Będzie to pierwszy kurs kolei od czasu, kiedy półwysep w 1948 roku został podzielny. Pociągiem przejedzie około stu przedstawicieli Korei Północnej - inżynierowie, członkowie rządu i dziennikarze. Wyjadą z miasta Kaesong, by dotrzeć do Munsan na Południu. W tym samym czasie tyle samo pasażerów podróżować będzie w przeciwnym kierunku.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: