Poirytowany Szczygło poza kamerą rzucił na odchodne do dziennikarki: "Proszę nie mówić do mnie, że ja mam jakąś odpowiedzialność za to, że banda durniów strzela do cywili". Tak się wyraził o żołnierzach oskarżonych o masakrę w Nangar Khel. Były minister przepraszał potem za te słowa, ale rodziny wojskowych nie przyjęły przeprosin.
PO złożyła skargę na Szczygłę
Platforma Obywatelska żąda odwołania Aleksandra Szczygły ze stanowiska wiceszefa komisji obrony narodowej. Złoży także skargę do komisji etyki poselskiej. To reakcja po prawie trzech tygodniach od wypowiedzi byłego ministra obrony z Prawa i Sprawiedliwości. Telewizja TVN wyemitowała ją 11 lutego.