RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

PO złożyła skargę na Szczygłę

Publikacja: Piątek, 29 lutego (14:42) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Platforma Obywatelska żąda odwołania Aleksandra Szczygły ze stanowiska wiceszefa komisji obrony narodowej. Złoży także skargę do komisji etyki poselskiej. To reakcja po prawie trzech tygodniach od wypowiedzi byłego ministra obrony z Prawa i Sprawiedliwości. Telewizja TVN wyemitowała ją 11 lutego.

Poirytowany Szczygło poza kamerą rzucił na odchodne do dziennikarki: "Proszę nie mówić do mnie, że ja mam jakąś odpowiedzialność za to, że banda durniów strzela do cywili". Tak się wyraził o żołnierzach oskarżonych o masakrę w Nangar Khel. Były minister przepraszał potem za te słowa, ale rodziny wojskowych nie przyjęły przeprosin.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: