RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Po maratonach czas na sprint. Justyna Kowalczyk wraca po przerwie na trasy PŚ w biegach

Publikacja: Środa, 3 lutego (06:39) Aktualizacja: Wtorek, 8 sierpnia (12:00)

Justyna Kowalczyk po blisko miesięcznej przerwie wraca do rywalizacji w Pucharze Świata. Nasza najlepsza narciarka pobiegnie w sprincie techniką klasyczną w norweskim Drammen. Krótki dystans będzie dla niej sporą odmianą, bo ostatnio rywalizowała w maratonach.

W ostatnim czasie Kowalczyk próbowała swoich sił w biegach La Diagonela w Szwajcarii (55 km) i Marcialonga we Włoszech (70 km), w których zajęła odpowiednio dziewiąte i szóste miejsce. Na regenerację przed startem w Drammen miała zaledwie trzy doby.

Kwalifikacje do norweskich zawodów rozpoczną się o godzinie 12:00, zaś ćwierćfinały - o 14:30.

W klasyfikacji generalnej PŚ zdecydowanie prowadzi Norweżka Therese Johaug, która o 210 punktów wyprzedza faworytkę dzisiejszego sprintu, swoją rodaczkę Ingvild Flugstad Oestberg.

Kowalczyk sklasyfikowana jest na 23. miejscu.

(edbie)

Źródło: PAP

Nie przegap

Dalsza część artykułu pod materiałem video: