RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Plantacja konopi w Łódzkiem zlikwidowana

Publikacja: Czwartek, 1 października (12:03) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Policjanci z Pajęczna w Łódzkiem zlikwidowali plantację konopi indyjskich, z których można by wyprodukować marihuanę o czarnorynkowej wartości około 300 tysięcy złotych. Profesjonalną uprawę, z nawadnianiem kropelkowym i komputerowo sterowaną temperaturą, prowadzono w budynku gospodarczym i pokojach. Właściciel może trafić do więzienia nawet na 8 lat.

Funkcjonariusze zabezpieczyli prawie 600 krzewów i kilogram gotowego suszu. Wstępnie ustalili, że 23-letni właściciel zakupił gospodarstwo na początku zeszłego roku i zaadaptował je do przestępczej działalności.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: