RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Plan ratowania gorzowskiego szpitala

Publikacja: Poniedziałek, 26 lutego (12:21) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Władze województwa lubuskiego przedstawiły program ratowania szpitala w Gorzowie Wielkopolskim. To jedna z najbardziej zadłużonych placówek medycznych w Polsce. Jej dług sięga 300 milionów złotych.

Program zakłada ugody z wierzycielami, ograniczenia w zatrudnieniu i wydatkach oraz przeprowadzenie kompleksowej kontroli. Układy zbiorowe, na podstawie których niektóre grupy zawodowe w szpitalu otrzymały podwyżki, mają zostać wypowiedziane i negocjowane od nowa.

Władze poinformowały również, że dyrektor gorzowskiego szpitala zwróci się do pracowników o trzymiesięczne porozumienie. W tym czasie załoga ma mu dać czas na spokojne przeprowadzenie zmian.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: