Program zakłada ugody z wierzycielami, ograniczenia w zatrudnieniu i wydatkach oraz przeprowadzenie kompleksowej kontroli. Układy zbiorowe, na podstawie których niektóre grupy zawodowe w szpitalu otrzymały podwyżki, mają zostać wypowiedziane i negocjowane od nowa.
Władze poinformowały również, że dyrektor gorzowskiego szpitala zwróci się do pracowników o trzymiesięczne porozumienie. W tym czasie załoga ma mu dać czas na spokojne przeprowadzenie zmian.