Do dziś na jednej z kamienic zachowało się wielkie malowidło z charakterystycznym orłem. Przez lata właśnie tam świętowano najhuczniej - mieszkańcy pamiętają to do dzisiaj i wspominają.
Skąd tyle sentymentu do dawnego lipcowego święta? PRL znacznej części Polaków kojarzy się pozytywnie.