W ubiegłym tygodniu minister skarbu Aleksander Grad poinformował, że resort skarbu porozumiał się z Ministerstwem Finansów w sprawie wypłaty dywidendy przez PKO BP. Wcześniej minister SP był przeciwny wypłacie dywidendy.
Na początku czerwca PKO BP poinformował o planach wypłaty z zysku netto za 2008 rok 2,88 zł dywidendy na akcję, co oznacza, że do akcjonariuszy trafiłby prawie cały zeszłoroczny zysk netto banku. Wcześniej zarząd rekomendował, by bank nie wypłacał dywidendy za 2008 rok.