RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Pijany prokurator za kierownicą

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

3,2 promila alkoholu we krwi miał prokurator z Wodzisława Śląskiego. Waldemar N. wymusił pierwszeństwo przejazdu i uderzył w autobus. Następnie uciekł z miejsca zdarzenia. Kiedy wytrzeźwieje, zostanie przesłuchany.

W ciągu kilku godzi prokurator okręgowy ma zdecydować o zawieszeniu swojego podwładnego w obowiązkach. Po zgromadzeniu materiału dowodowego będzie kolejny wniosek – tym razem o uchylenie immunitetu po to, aby prokurator jak zwykły obywatel odpowiedział za swój czyn przed sądem.

Niezależnie od tego, prokuratura przeprowadzi własne postępowanie dyscyplinarne. Najbardziej prawdopodobnym jego zakończeniem będzie wydalenie prokuratora z zawodu.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: