RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Pijany kierowca uderzył w radiowóz

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Pijany kierowca uderzył w policyjny radiowóz w Dąbrowie Górniczej; sprawca wypadku i dwaj policjanci zostali niegroźnie ranni. Kierowca miał prawie dwa promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Radiowóz stał na czerwonym świetle na skrzyżowaniu, kiedy z tyłu najechał na niego fiat seicento. Prędkość, z którą auto uderzyło w policyjnego opla, była dość duża. Jak ustalili policjanci, jego kierowca najprawdopodobniej nie hamował przed zdarzeniem.

Kierowcy fiata za jazdę po pijanemu i spowodowanie wypadku może grozić kara do 3 lat więzienia.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: