RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Pierwsi polscy żołnierze niebawem wyjadą do Czadu

Publikacja: Sobota, 15 marca (19:06) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Na przełomie kwietnia i maja pierwsi polscy żołnierze wyjadą na misję stabilizacyjną do Czadu. Docelowo od jesieni w Afryce przebywać ma 400 naszych żołnierzy.

Na razie pojedzie oddział inżynieryjny, który będzie przygotowywał bazę dla żołnierzy, którzy na jesieni tego roku się tam udadzą, czyli dla zasadniczego trzonu naszego kontyngent. Będą tam też trzy helikoptery i - w ramach 400 żołnierzy – grupa pracowników wojskowych - powiedział reporterowi RMF FM minister obrony narodowej Bogdan Klich.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: