Na razie pojedzie oddział inżynieryjny, który będzie przygotowywał bazę dla żołnierzy, którzy na jesieni tego roku się tam udadzą, czyli dla zasadniczego trzonu naszego kontyngent. Będą tam też trzy helikoptery i - w ramach 400 żołnierzy – grupa pracowników wojskowych - powiedział reporterowi RMF FM minister obrony narodowej Bogdan Klich.
Pierwsi polscy żołnierze niebawem wyjadą do Czadu
Na przełomie kwietnia i maja pierwsi polscy żołnierze wyjadą na misję stabilizacyjną do Czadu. Docelowo od jesieni w Afryce przebywać ma 400 naszych żołnierzy.