RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Pięknie, ale mroźno w Karkonoszach

Publikacja: Niedziela, 8 stycznia (12:23) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Doskonała widoczność i idealne warunki do jazdy na nartach czekają na narciarzy w Karkonoszach. Od rana w górach temperatura utrzymuje się na poziomie kilku stopni poniżej zera. Nartostrady są przygotowane na przyjazd turystów.

Ratownicy GOPR-u przyznają, że nartostrady są w dobrym lub bardzo dobrym stanie, działają wyciągi. Gorzej wygląda sytuacja na szlakach turystycznych – trasy są oblodzone albo zasypane. Wybierając się na górską przechadzkę, warto więc zachować rozwagę.

Wysoko w górach temperatura spadła do minus 11 stopni Celsjusza. Nieco cieplej jest w podgórskich miejscowościach – Karpaczu czy Szklarskiej Porębie – do minus 6 stopni.

Źródło: RMF24/PAP

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: