Kolejna ofiara śmiertelna wypadku w Skomielnej Białej w Małopolsce. W sumie zginęło 5 osób, a co najmniej 6 zostało rannych; stan jednej z nich jest krytyczny. Nad ranem na drodze z Krakowa do Zakopanego zderzył się TIR z busem. Zabici to pasażerowie i kierowca mikrobusa.

Na stole operacyjnym w szpitalu w Rabce zmarła piąta już ofiara porannego wypadku na Zakopiance. Lekarze wciąż walczą o życie jeszcze jednej osoby. Kolejna pasażerka busa została przewieziona do szpitala w Nowym Targu – jest przytomna, jej życiu nic nie zagraża. Czwartą osobę ranną w wypadku przetransportowano śmigłowcem do Krakowa. Ranni są także, ale niegroźnie, kierowca i pasażer tira.

Przyczyną wypadku było prawdopodobnie wymuszenie pierwszeństwa przejazdu przez busa. Kierowca chciał przejechać w poprzek drogi i prawdopodobnie nie zauważył pędzącej od strony Zakopanego ciężarówki. Jak donosi z miejsca wypadku reporter RMF, bus został prawie całkowicie zmiażdżony przez tir. Słowacka ciężarówka wypadła z drogi i uderzyła w stojący tuż obok budynek.

Trasa przez kilka godzin była zablokowana w obu kierunkach, policjanci zorganizowali w tym czasie objazdy.

Policja ustaliła, że busem wracała grupa Polaków z Niemiec. Wiadomo, że jeden z pasażerów jechał do Sanoka, a inny do Moszczenicy. Nadal trwa jednak ustalanie tożsamości pozostałych poszkodowanych pasażerów.

Do śmiertelnego wypadku drogowego doszło także we Mszczonowie koło Żyrardowa, na trasie nr 8. Ciężarówka zderzyła się z busem; pojazd stanął w płomieniach. Zginęła jedna osoba.

13:30