Jedna lawina porwała grupę narciarzy, druga - ratowników, którzy spieszyli im z pomocą. Trzecia zeszła w pobliżu granicy Szwajcarii z Francją i Włochami. Pod zwałami śniegu zginał tam narciarz.
Władze przypominają, na początku sezonu narciarskiego i po obfitych opadach śniegu w ostatnich dniach, o podwyższonym ryzyku lawin w szwajcarskich Alpach.