RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

PGNiG nie rezygnuje z podwyżek cen gazu

Publikacja: Wtorek, 4 lipca (13:51) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo nie rezygnuje z podwyżek cen gazu i będzie odwoływać się od decyzji prezesa Urzędu Regulacji Energetyki. Nie zgodził się on na 12-procentowy wzrost cen.

PGNiG uważa, że podwyżka nie byłaby dotkliwa dla indywidualnych odbiorców, a znacznie wspomogłaby finanse spółki. Jako przykład podaje osoby używające gazu jedynie do gotowania – w ich przypadku rachunki byłyby wyższe tylko o złotówkę miesięcznie. W przypadku ogrzewania domu – opłata może wyć większa o ok. 17 złotych.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: