Będzie kolejny akt oskarżenia po informacjach dziennikarzy RMF FM w sprawie internetowego oszusta. Od kilku miesięcy ostrzegamy o wirtualnych sklepach z perfumami, zakładanych przez Piotra S - e-zapachy.pl i perfumeria1.pl. Mężczyzna oszukał co najmniej 60 osób.

Prokuratorzy w drugim śledztwie ustalili, że mężczyzna wyłudził ponad 14 tysięcy złotych. To jednak może być tylko wierzchołek góry lodowej. Część osób, które zapłaciły, ale nigdy swoich zakupów nie otrzymały, nie zgłosiła tego faktu ani na policję, ani w prokuraturze. Co więcej, pierwsze zgłoszenia często były przez śledczych umarzane, gdyż oszust tłumaczył, że to poczta zgubiła przesyłki.

Gdy pierwszy akt oskarżenia trafił do sądu, Piotr S. uruchomił nowy sklep internetowy. Obecnie obie strony już nie działają. Mężczyzna usłyszy dzisiaj zarzuty, za które grozi mu do ośmiu lat więzienia.

Niestety w Internecie wciąż powstają nowe sklepy, także z perfumami. Przed świętami Bożego Narodzenia uważajmy zwłaszcza na te, w których nie ma żadnych danych kontaktowych, a odbiór osobisty jest niemożliwy. Posłuchaj relacji reportera RMF FM Pawla Świądra:

W tej i innych podobnych sprawach możecie pisać na adres fakty@rmf.fm. Dostępny jest także numer Gorącej Linii RMF FM: 600-700-800.