RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Pensje pracowników skansenu do skansenu!

Autor: Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Pracownicy Muzeum Wsi Lubelskiej mają dość niskich pensji i protestują na ulicach Lublina. Chcą, żeby nie traktowano ich jako płacowego skansenu, ale jak inne lubelskie muzea, których właścicielem jest urząd marszałkowski.

Chcemy tyle co pracownicy Muzeum na Zamku - mówią protestujący, czyli średnio nawet 500 złotych więcej.

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: