RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Pawlak chce oświecić Polaków

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Ministerstwo Gospodarki chce rozdać gminom w całym kraju 50 tysięcy energooszczędnych świetlówek - dowiedziała się "Gazeta Wyborcza". Koszt akcji "Czas na oszczędzanie energii" może przekroczyć oszczędności na prądzie - szacują urzędnicy.

Pismo w sprawie świetlówek z resortu Waldemara Pawlaka dotarło w ostatnich dniach do wszystkich urzędów wojewódzkich i już wzbudziło kontrowersje. Na razie bowiem nie wiadomo, w jaki sposób świetlówki zostaną rozdane.

Większość województw ma znacznie ponad 100 gmin. Skontaktowanie się ze wszystkimi i nakłonienie ich do wysłania człowieka po świetlówki musi potrwać. Brakuje też pieniędzy, aby je rozwozić po gminach.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: