RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Pabianicki szpital bez przyjęć pacjentów

Autor: Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Wstrzymanie planowych przyjęć do pabianickiego szpitala w Łódzkiem, to przygotowanie do ewakuacji pacjentów. W tej chwili na oddziałach jest około 330 pacjentów. Dyrektor placówki ma nadzieję, że do tego nie dojdzie, ale w szpitalnej kasie ma tylko kilka tysięcy złotych na bieżące funkcjonowanie, pozostałe pieniądze blokuje komornik lub zabierają wierzyciele.

Nadzieją dla pabianickiego szpitala miał być ministerialny program „Ratujmy polskie szpitale”. Miał być, bo dotąd nie ma żadnych konkretów, a wierzyciel też nie chcą w nieskończoność czekać na odzyskanie swoich pieniędzy. Placówka zadłużona jest na około 100 milionów złotych.

Tagi: szpital

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: