Nadzieją dla pabianickiego szpitala miał być ministerialny program „Ratujmy polskie szpitale”. Miał być, bo dotąd nie ma żadnych konkretów, a wierzyciel też nie chcą w nieskończoność czekać na odzyskanie swoich pieniędzy. Placówka zadłużona jest na około 100 milionów złotych.
Pabianicki szpital bez przyjęć pacjentów
Wstrzymanie planowych przyjęć do pabianickiego szpitala w Łódzkiem, to przygotowanie do ewakuacji pacjentów. W tej chwili na oddziałach jest około 330 pacjentów. Dyrektor placówki ma nadzieję, że do tego nie dojdzie, ale w szpitalnej kasie ma tylko kilka tysięcy złotych na bieżące funkcjonowanie, pozostałe pieniądze blokuje komornik lub zabierają wierzyciele.
Tagi:
szpital