RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Ostrzelali kościół z wiatrówki

Aktualizacja: Wtorek, 8 sierpnia (11:00)

Chcieli sprawdzić zasięg wiatrówki, więc strzelali... w kościół. Policjanci z Elbląga zatrzymali 20- i 17-latka, którzy ostrzelali jeden z kościołów. Zniszczyli 6 szyb, straty oszacowano na 2,5 tys. złotych.

Mężczyźni poszli grać w piłę, jeden z nich wziął ze sobą wiatrówkę. Gdy znudziło im się kopanie piłki, zaczęli strzelać do butelek, a potem postanowili sprawdzić zasięg pistoletu, więc ostrzelali znajdujący się kilkanaście metrów dalej budynek kościoła.

Mężczyźni przyznali się do winy, grozi im do 5 lat za zniszczenie mienia.

Źródło: RMF FM

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: