RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Ostrowiec: Kardiolodzy odchodzą ze szpitala

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Jeśli sytuacja się nie poprawi, odejdziemy – zapowiedzieli kardiolodzy ze szpitala w Ostrowcu Świętokrzyskim. Ośmiu z 11 zatrudnionych na tym oddziale złożyło wypowiedzenia.

Lekarze chcą 100-procentowej podwyżki i zakupu niezbędnego sprzętu do szpitala. Jeśli dyrektor szpitala nie znajdzie pieniędzy, w szpitalu może całkowicie zabraknąć kardiologów.

A zastępstwa nie będzie. Być może kilku lekarzy udałoby się zatrudnić, ale na pewno nie dałoby się zmontować takiego zespołu ad hoc - mówi dyrektor placówki. Odejście z pracy deklaruje 80 procent wszystkich lekarzy.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: