RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Ostre zaciskanie pasa w stacjach dializ

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Ponad połowa dializowanych w Polsce ma zabiegi w stacjach, którym skończył się lub właśnie się kończy kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia. Kolejne kontrakty są negocjowane. By starczyło pieniędzy na dializy dla jak największej liczby chorych, stacje próbują ciąć poboczne wydatki, jak dowóz pacjentów czy posiłek.

Z Martą Andrzejewską z Fresenius NephroCare - firmy prowadząca stacje dializ w całej Polsce - i z Martą Banaszak-Osiewicz z wielkopolskiego NFZ rozmawiał reporter RMF FM Adam Górczewski. Posłuchaj:

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom
Tagi: NFZ

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: