RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Osiem osób zginęło w powodzi w Japonii

Publikacja: Czwartek, 23 lipca (06:45) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Osiem osób zginęło w powodzi w południowej Japonii. Jak podała agencja informacyjny AP, setki policjantów poszukują aż dziewięciu zaginionych w prefekturze Yamaguchi. Powódź wywołały w tym regionie padające od kilku dni ulewne deszcze.

Wielka lawina błota i kamieni zeszła dwa dni temu na dom opieki w mieście Hofu. Zginęły cztery osoby. Żołnierze i ekipy ratownicze ze specjalnie wyszkolonymi psami nadal przeszukują ruiny dwupiętrowego domu w poszukiwaniu uznanych za zaginionych starszych pensjonariuszy ośrodka.

Z ośmiu miast w prefekturze Yamaguchi ewakuowano łącznie ponad 400 osób. W rejonie zanotowano ponad 110 groźnych osunięć ziemi.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: