RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Optymistycznie o… depresji

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Dzięki naukowcom z Uniwersytetu Iowa są szanse na opracowanie nowej metody leczenia depresji. Nowa metoda ma polegać na powstrzymaniu produkcji białka, które jest istotne dla funkcjonowania kanałów jonowych komórek nerwowych.

Takie działanie potwierdziło swoją skuteczność u szczurów, u których zaobserwowano osłabienie reakcji lękowych i stresu. Na razie nie ma gotowego leku, ale wiadomo, że działanie tych kanałów jonowych można modyfikować farmakologicznie.

Badacze mają nadzieje, że stworzenie terapii opartej na tym mechanizmie może pomóc pacjentom, u których nie działają dotychczasowe leki.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: