RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Opolskie: Polowanie na drapieżnika bez sukcesu

Autor: Publikacja: Niedziela, 22 marca (12:14) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Bez sukcesu zakończyło się polowanie na pumę lub lamparta w Głubczycach na Opolszczyźnie. Dzikiego kota nie odnaleziono, władze zdecydowały o rozwiązaniu sztabu kryzysowego. Wcześniej mieszkańcy wsi Mokra w opolskiej gminie Biała donosili o kilkunastu zagryzionych zwierzętach gospodarczych i niezidentyfikowanym drapieżniku.

Wczoraj rano mieszkaniec Głubczyc powiadomił leśników, że na drogę niedaleko jego domu wybiegła sarna, a tuż za nią pojawił się duży, czarny kot. Mężczyzna stwierdził, że zwierzę wskoczyło na dach samochodu, a następnie uciekło do lasu. Ponieważ od tego czasu drapieżnika nie zaobserwowano, przypuszcza się, że przekroczył on granicę z Czechami.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom
Tagi: poszukiwania

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: