RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Opole: Kolejna odsłona afery ratuszowej

Publikacja: Czwartek, 12 października (09:45) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Kolejna odsłona opolskiej afery ratuszowej. Ruszył proces byłego prezydenta Opola – Piotra Synowca. Prokuratury zarzuca mu przyjęcie od różnych firm 670 tys. zł łapówek. Oskarżony miał je przyjmować jako radny, przewodniczący rady miejskiej i prezydent miasta.

Na ławie oskarżonych zasiadło obok byłego prezydenta 28 osób – głównie byłych urzędników ratuszowych i przedsiębiorców zamieszanych w proceder.

Jeszcze w tym roku zapadni wyrok w tzw. pierwszej aferze ratuszowej. Jednym z oskarżonych w tym kończącym się procesie jest były opolski wojewoda z SLD Leszek Pogan.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: