RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Opady śniegu na północy USA

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

W Ameryce sypnęło śniegiem. Biały puch pojawił się w północnej części Stanów Zjednoczonych, co o tej porze roku należy do rzadkości. W stanach Michigan, Wisconsin i Nowy Jork spadło nawet 30 centymetrów śniegu. Poprószyło też w największym mieście środkowego zachodu - Chicago.

Nagła śnieżyca pozbawiła prądu około 155 tysięcy ludzi. Na blisko dwie godziny zamknięto lotnisko w Buffalo, ponadmilionowym mieście nad jeziorem Erie. Meteorologowie przewidują, że chłody potrwają jeszcze przez dwa tygodnie.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Dalsza część artykułu pod materiałem video: