RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

ONZ: Ban Ki Mun złożył przysięgę

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Nowy sekretarz generalny ONZ Ban Ki Mun złożył dziś uroczystą przysięgę. 1 stycznia 2007 r. Koreańczyk zastąpi na stanowisku Koffiego Annana.

W pierwszym wystąpieniu ósmy sekretarz generalny ONZ zapowiedział, że będzie się starał pełnić rolę budowniczego mostów.

Ban Ki Mun będzie pierwszym sekretarzem generalnym z Azji od czasu Birmańczyka U Thanta (1961-1971).

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: