Do zdobycia jest 100 tys. złotych. Dużej inwestycji za taką kwotę zrobić się nie da, ale jak mówią władze poszczególnych dzielnic pieniądze i tak bardzo się przydadzą. Np. na remont chodnika czy wyposażenie osiedlowego placu zabaw. Liczyć się będzie frekwencja z I i II tury wyborów.
Na razie prowadzą osiedla Brzeziny, Kortowo i Redykajny - na każdym frekwencja przekroczyła 70 proc. Nieco przypadkowo, bo konkursu nikt specjalnie nie reklamował. Teraz władze osiedli zapowiadają, że wezmą się do namawiania tych, którzy w I turze nie głosowali. Pojawią się ulotki, ogłoszenia czy wpisy na osiedlowych stronach internetowych.
W całym Olsztynie frekwencja w I turze wyniosła średnio niecałe 62 proc.