RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Ogrodniki: Samobójstwo pogranicznika

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Problemy psychiczne mogły być przyczyną samobójstwa 28-letniego strażnika granicznego z polsko-litewskiego przejścia w Ogrodnikach.

28-letniego mężczyznę znaleźli jego koledzy, kilka metrów od posterunku. Funkcjonariusz strzelił sobie w głowę ze służbowej broni.

3 lata temu strażnikowi zakazano pracy z bronią. Funkcjonariusz musiał zdać swój służbowy pistolet, bo według komisji lekarskiej istniało zagrożenie użycia go w niewłaściwy sposób. Nie wiadomo, dlaczego rok temu ta sama komisja uznała, że strażnik może już nosić broń i mężczyzna wrócił na posterunek.

Prokuratura sprawdza teraz, czy w tej sprawie nie doszło do jakichś nieprawidłowości.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: