RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Odnajdywane są kolejne szczątki Airbusa A330

Publikacja: Niedziela, 7 czerwca (06:50) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Brazylijska armia odnalazła w sobotę dalsze fragmenty francuskiego Airbusa A330, który zaginął w poniedziałek nad Atlantykiem. Natrafiono między innymi na części skrzydła i fotele pasażerów - poinformował brazylijski rzecznik wojskowy pułkownik Henry Munhoz. Wcześniej ekipy poszukiwawcze odnalazły ciała dwóch mężczyzn, podróżujących feralnym rejsem. Na pokładzie maszyny znajdowało się w chwili katastrofy 228 osób.

Odnalezione zwłoki mężczyzn transportowane są na pokładzie fregaty "Constitution" na archipelag Fernando de Noronha, skąd mają być przewiezione do nadmorskiego miasta Recife w celu identyfikacji. Do Recife, gdzie przy miejscowej klinice zorganizowano specjalną kostnicę, mają być przewożone wszystkie dalsze, ewentualnie znalezione, zwłoki i elementy samolotu.

Wśród odnalezionych szczątków samolotu był fotel z numerem seryjnym zgodnym z numerem zaginionego samolotu, plecak oraz skórzana teczka z biletem.

Rzecznik odmówił poinformowania, w jakim stanie znajdują się ciała. Podkreślił, że wszelkie informacje o odnalezionych przedmiotach osobistych będą przekazywane wyłącznie rodzinom ofiar.

Tymczasem francuscy eksperci potwierdzili w sobotę, że załoga Airbusa A330 natrafiła w czasie lotu na poważne problemy techniczne, w tym z utrzymaniem właściwej prędkości. Samolot leciał wówczas przez rejon niezwykle silnych zaburzeń atmosferycznych.

Maszyna zniknęła z ekranów radarów podczas lotu z Rio de Janeiro do Paryża z 228 osobami na pokładzie, w tym dwoma obywatelami polskimi. Wciąż nieznana pozostaje przyczyna tragedii.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Dalsza część artykułu pod materiałem video: