19-latek i jego o rok młodsza koleżanka przyznali się do wszystkiego. Na początku stycznia uczniowie zamieścili na forum dyskusyjnym naszej-klasy.pl obraźliwe wpisy pod adresem nauczycielki.
Zgodnie z kodeksem karnym, temu kto znieważa inną osobę w środkach masowego przekazu, a za taki uznawany jest Internet, grozi kara grzywny, ograniczenia wolności lub do roku więzienia.