RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Obrazili w Internecie nauczycielkę, mogą trafić do więzienia

Publikacja: Środa, 27 lutego (13:38) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Nawet rok więzienia grozi dwojgu uczniom ze Świebodzina w Lubuskiem. Obrazili oni nauczycielkę na popularnym portalu nasza-klasa. Zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa złożyła dyrekcja szkoły.

19-latek i jego o rok młodsza koleżanka przyznali się do wszystkiego. Na początku stycznia uczniowie zamieścili na forum dyskusyjnym naszej-klasy.pl obraźliwe wpisy pod adresem nauczycielki.

Zgodnie z kodeksem karnym, temu kto znieważa inną osobę w środkach masowego przekazu, a za taki uznawany jest Internet, grozi kara grzywny, ograniczenia wolności lub do roku więzienia.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: