RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

​Obowiązkowe testy na koronawirusa. Startuje 145 mobilnych punktów

Autor: Publikacja: Niedziela, 10 maja (13:08) Aktualizacja: Niedziela, 10 maja (13:00)

Ministerstwo Zdrowia od jutra uruchamia obowiązkowe testy mobilne na koronawirusa dla osób przebywających w kwarantannie. W całej Polsce uruchomionych zostania 145 mobilnych punktów pobrań.

W 11 dobie każda osoba objęta kwarantanną dostanie SMS-a z prośbą o to, by w 12 dobie poddała się testowi na obecność koronawirusa. Testy te będą wykonywane mobilnie, w specjalnie przygotowanych punktach. Tam, bez wysiadania z auta, pobrany zostanie materiał do badań. Wyniki maja być znane po 48 godzinach.


"Liczymy, że dziennie w tych punktach w całej Polsce może być przebadanych 3 do 5 tys. osób objętych kwarantanną" - mówi wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

Jak dodaje Kraska w całej Polsce takich punktów do samochodowego pobierania próbek ma być 145.

Jeśli osoba w kwarantannie nie ma auta, to sanitariusz przyjedzie pobrać wymaz do niego do domu.

Źródło: RMF FM
Dalsza część artykułu pod materiałem video: