To metoda, która zostanie wypróbowana po raz pierwszy na świecie. Mam nadzieję, że rozpoczniemy pracę już za kilka dni - powiedział RMF FM doktor Serge Stoleru, który zamierza leczyć pedofilów między innymi substancjami obniżającymi poziom testosteronu w organizmie.
Prestiżowy instytut poszukuje w tym celu we Francji około 50 pedofilów-ochotników, których nazwiska nie zostaną ujawnione. Będą oni musieli zażywać leki i poddawać się badaniom aż przez dwa lata. Nie dostaną za to żadnego wynagrodzenia. Według doktora Stoleru, mogą mieć jednak nadzieję, że nie powrócą już do więzienia.