RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Nowa odsłona kampanii "Kocham. Nie biję!"

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Co dziesiąta policyjna interwencja dotyczy domowej przemocy wobec dzieci – wynika z danych Komendy Głównej Policji. W maltretowanie małoletnich wymierzona jest kolejna edycja kampanii „Kocham. Nie biję!”. Zaangażowali się w nią ludzie polityki i showbiznesu.

„Kocham. Nie biję!”, „Kocham. Mam czas!”, „Kocham. Reaguję!” i „Kocham. Nie krzyczę!” – to cztery główne hasła kampanii, dedykowane przede wszystkim rodzicom, a także tym, którzy widząc rodzinne tragedie wolą udawać, że nic złego się nie dzieje. Ta kampania idzie w kierunku zmniejszenia tego przyzwolenia i zmniejszenia tej znieczulicy. To jest dobry kierunek - mówi rzecznik praw dziecka Marek Michalak.

Policja prosi o pomoc. Kilka dni temu mieliśmy do czynienia w Radomiu z sytuacją pobicia sześciotygodniowego chłopca przez jego pijanego ojca - opowiada o jednej z interwencji rzecznik KGP Mariusz Sokołowski. Magdalena Różdżka, aktorka i mama, biorąca udział w kampanii, ma inną receptę na rodzicielstwo: Rozmawiać, przytulać, kochać – to skutkuje!.

Dziecko jest takim samym człowiekiem jak my. Człowiekiem, którego nie wolno krzywdzić, i który bez względu na wszystko będzie swoich rodziców kochał zawsze i bezgranicznie. Warto zdać sobie z tego sprawę, zanim będzie za późno.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: