RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Norwegia: Polacy ranni w wypadku autobusu

Publikacja: Wtorek, 7 listopada (13:22) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Co najmniej 16 polskich robotników zostało rannych w wypadku drogowym w Norwegii. Autobus z 40 Polakami wypadł z oblodzonej szosy i przewrócił się. Stan dwóch osób jest poważny.

Do wypadku doszło ok. godz. 9.30 w pobliżu miejscowości Ulsberg, 320 km na północ od Oslo. Nie znamy jeszcze dokładnej przyczyny, ale było ślisko - powiedział inspektor Arne Engtroe z norweskiej policji.

6 osób trafiło do szpitali z różnymi obrażeniami, m.in. złamaniami; co najmniej 9 innych odniosło drobne obrażenia. Godzinę wcześniej w południowej Norwegii wypadł z szosy i przewrócił się szkolny autobus; czworo dzieci odniosło niegroźne obrażenia.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: