RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Norwegia: Budki telefoniczne pod ochroną

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Duże, czerwone budki telefoniczne znalazły się w Norwegii pod ochroną. W latach 30. ubiegłego wieku zaprojektował je norweski architekt Georg Fredrik Fasting - od tego czasu uznawane są za wzór modernistycznego wzornictwa. Ochrona ma zapobiec zniknięciu budek z norweskiego krajobrazu.

Współczesne rozwiązania telekomunikacyjne, a zwłaszcza niemal 100-procentowe nasycenie Norwegii telefonami komórkowymi, sprawiły, że coraz mniej potrzebne budki telefoniczne znalazły się na krawędzi wyginięcia.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: