Rzeczniczka Nokii Arja Suominen oświadczyła, iż wkrótce rozpoczęte zostaną rozmowy z pracownikami w sprawie mechanizmów zwolnień. Wcześniej Nokia ogłosiła już plany wsparcia około tysiąca swych pracowników, którzy do 31 maja dobrowolnie odeszliby z pracy. Planowana redukcja zatrudnienia pozwoli Nokii zaoszczędzić przez najbliższe dwa lata w sumie 700 mln euro.
Nokia tnie koszty i zwalnia 1700 osób
Największy na świecie producent telefonów komórkowych zamierza zwolnić ze swych zakładów na całym świecie około 1700 ludzi. Nokia tnie koszty, bo mocno odczuła skutki światowego kryzysu gospodarczego.