RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Nokia tnie koszty i zwalnia 1700 osób

Publikacja: Wtorek, 17 marca (12:09) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Największy na świecie producent telefonów komórkowych zamierza zwolnić ze swych zakładów na całym świecie około 1700 ludzi. Nokia tnie koszty, bo mocno odczuła skutki światowego kryzysu gospodarczego.

Rzeczniczka Nokii Arja Suominen oświadczyła, iż wkrótce rozpoczęte zostaną rozmowy z pracownikami w sprawie mechanizmów zwolnień. Wcześniej Nokia ogłosiła już plany wsparcia około tysiąca swych pracowników, którzy do 31 maja dobrowolnie odeszliby z pracy. Planowana redukcja zatrudnienia pozwoli Nokii zaoszczędzić przez najbliższe dwa lata w sumie 700 mln euro.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: