RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Nietrzeźwy poseł PiS za kierownicą. Straci immunitet?

Publikacja: Poniedziałek, 30 marca (09:49) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Prokuratura w Kielcach wystąpi z wnioskiem o uchylenie immunitetu posłowi Markowi Łatasowi z PiS-u. Chce mu postawić zarzut prowadzenia samochodu w stanie nietrzeźwym. Według szefa klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości Przemysława Gosiewskiego Łatas sam zrzeknie się immunitetu.

Poseł wpadł w minioną środę podczas rutynowej kontroli na krajowej siódemce w okolicach Chęcin w Świętokrzyskiem. W organizmie miał 0,7 promila alkoholu. Ale - co ważne - parlamentarzysta nie zasłaniał się immunitetem.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: