RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Niemcy zastąpią Polaków w pracy

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Niemiecki rząd chce zastąpić bezrobotnymi Niemcami cześć zatrudnianych w czasie żniw pracowników sezonowych z Polski i innych krajów środkowoeuropejskich.

Na wniosek ministra pracy gabinet Angeli Merkel postanowił dziś, że od przyszłego roku Niemcy muszą stanowić co najmniej 10 procent wszystkich zatrudnionych przy żniwach. Pula miejsc dla pracowników zagranicznych zmniejszy się tym samym o około 32,5 tysiąca.

Źródło: RMF24-Internet RMF

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: