RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Niemcy walczą z kierowcami-palaczami

Autor: Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Niemiecki rząd chce, aby palenie w samochodzie było karane. Palacze uważają, że politycy chcą naruszyć ich osobistą sferę, przeciwnicy palenia cieszą się z nowego pomysłu - nie tylko ze względu na to, że osoby palące w aucie częściej powodują wypadki.

Nowe przepisy będą chronić także dzieci, które jadąc samochodem często muszą wdychać dym z papierosów- mówi jeden z przeciwników palenia w samochodach.

W najbliższych dniach niemieccy politycy dyskutować będą o paleniu wyjątkowo intensywnie, aby projekt nowego kodeksu drogowego mógł wejść w życie jak najszybciej. Ostatnio niemiecki rząd zdecydował, że początkujący kierowcy nie mogą zasiadać za kierownicą po wypiciu nawet najmniejszej ilości alkoholu. Dodajmy, że w Niemczech granica tolerancji wynosi 0,5 promila.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: