Z kolejnymi 3 tysiącami pracowników Siemens zamierza się rozstać, znajdując dla nich zatrudnienie w innych firmach, z którymi chce nawiązywać partnerstwo.
"New York Times" pisze, że redukcje dotkną przede wszystkim pracowników w Niemczech i Brazylii, gdzie w fabrykach Siemensa produkowane są telefony i firmowe sieci telekomunikacyjne.
Szef Siemensa Peter Loescher ujawnił, że do czerwca chce sprzedać całą branżę telekomunikacyjną lub znaleźć dla niej partnera inwestycyjnego.