Trudno o lepszy dzień na premierę banera: reprezentacyjna aleja Unter den Linden, 200 metrów od Bramy Brandenburskiej, jest w Dniu Jedności Niemiec jeszcze bardziej zapełniona przechodniami niż na co dzień.
To bardzo dobry pomysł. Nie zapomnieliśmy 1989 roku. Tego się nie da zapomnieć, to siedzi głęboko w głowie. My wiemy, że przed upadkiem muru była Polska, Gdańsk i "Solidarność" - tak pomysł banera komentują berlińczycy, napotkani przez korespondenta RMF FM Adama Górczewskiego. Posłuchaj relacji: